Vítejte v MAS Brána Vysočiny z.s.

Cena za krajinu Jihomoravského kraje

Obec Vohančice se umístila mezi 10ti nejlepšími projekty v rámci soutěže Cena za krajinu Jihomoravského kraje.
Do 31.1.2022 se hlasuje o nejlepší projekt.
Projekt můžete podpořit odesláním sms: +420 736 301 599 ve tvaru: KRAJINA 10
bližší informace https://cenazakrajinu.cz/#hlasovani
Soutěžní projekt: Cena za krajinu Vohančice 2021 https://www.vohancice.cz/obec/udalosti-v-obci/aktuality/cena-za-krajinu-2021-27cs.html

Seminář pro potencionální žadatele o dotaci 5. výzva MAS

Místní akční skupina Brána Vysočiny, z.s. Vás srdečně zve na Seminář pro potencionální žadatele o dotaci 5. výzva MAS
Jak připravit Žádost o dotaci na podporu základních služeb a obnovy vesnic ve venkovských oblastech článek 20 pro kulturní a spolková zařízení vč. knihoven a pro mateřské a základní školy.
V pondělí 24. ledna 2022 v 14.30 – 16.30 hod. na Radniční 14 v Tišnově

Podrobný popis

Pozvánka

Prezentace

Seminář

Zveme realizátory projektů 3. a 4. výzvy Programu rozvoje venkova na seminář v pondělí 24.1.2022 od 13.00 do kanceláře MAS.

Pozvánka

Změna kontaktních údajů

Od 3.1.2022 se mění emailové adresy zaměstnanců MAS Brána Vysočiny, více v sekci Kontakty

Vyhlášení výzvy Malý LEADER MAS Brána Vysočiny 2022

 MAS Brána Vysočiny z.s. vyhlašuje výzvu ,„Malý LEADER MAS Brána Vysočiny“ pro rok 2022

Cílem je posílit rozvoj občanské společnosti a zlepšit kvalitu života obyvatel v území MAS Brána Vysočiny, z. s. prostřednictvím podpory aktivit, které přispívají k rozvoji regionu realizovanými nevládními neziskovými organizacemi.

Místo realizace projektu musí být na území MAS Brána Vysočiny (nově i Unín, Hluboké Dvory, Řikonín a Předklášteří), alokace výzvy: 60 000 Kč (0% spoluúčast). Žádosti lze podávat do
31.1.2022!

Více v sekci Projekty -> Malý leader

Výsadba stromů ve Vohančicích

Dne 6.11.2021 proběhla v obci Vohančice, v lokalitě K Výrovce, výsadba 36 ks stromů (17 ks habr obecný, 16 ks javor babyka, 3 ks jírovec maďal). Jednalo se o výsadbu aleje u polní cesty. Očekáváme, že výsadbou stromů dojde ke snížení větrné a vodní eroze v této lokalitě, zastínění polní cesty a také ke zvýšení atraktivity území obce. Výsadba byla provedena ve spolupráci se Spolkem přátel Vohančice, z.s. a za pomocí místních občanů a byla propagována také Místní akční skupinou Brána Vysočiny, z. s.

Video z výsadby zde: https://www.youtube.com/watch?v=URMMTGyot98

Výsadba byla realizována v rámci projektu Dosadba aleje polní cesty k zpřístupnění lesních pozemků. Tento projekt byl vytvořen díky grantovému programu Nadace Partnerství, individuálním dárcům veřejné sbírky a partnerům iniciativy Sázíme budoucnost. 

Tišnovskem v cukuletu

S oblíbeným autorem a historikem Michalem Konečným vydáváme knihu o Tišnovku, která je určená pro všechny věkové skupiny.
Průvodce s názvem 111 míst, která byste si neměli nechat ujít, vyšly snad už o všech pořádných městech. Po 111 památkách, muzeích, zahradách a barech se podle nich turisté prochází v Paříží, New Yorku, Tokiu nebo Buenos Aires a jen díky nim se mnohdy dostanou na místa, o kterých neměli ani zdání a nad nimiž se tají dech. Tišnovsko sice není žádné city, ale 111 zajímavých míst, událostí a osobností tady určitě najdete také. Kniha Tišnovskem v cukuletu by vám měla být při jejich objevování spolehlivým průvodcem. Určitě vám připomene to, co o Tišnovsku, jeho přírodě, památkách a obcích už víte a možná vás zároveň zavede na místa, o kterých jste ještě neslyšeli. To vše spoustou obrázků, úkolů a zajímavostí. Není na co čekat! Sbalte si Tišnovskem v cukuletu do batohu, nezapomeňte na pořádnou svačinu a vzhůru na cesty!

Kniha je nyní v předprodeji za 390 Kč - lze objednávat přes This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., v prodeji bude od 6. 12. 2021 v TIC Tišnov za 450 Kč.
Budeme rádi, když si knihu pořídíte do školy a třeba i domů a budete Tišnovsko poznávat novým a hravým způsobem!
Plakátek

II. výzva k podávání žádostí o regionální značku pro výrobky BRNĚNSKO originální produkt

MAS Brána Vysočiny, z.s. ve spolupráci s MAS Slavkovské bojiště, MAS Bobrava, z.s., Místní akční skupina Brána Brněnska, z.s., MAS Podbrněnsko, spolek vyhlašuje II. výzvu k podávání žádostí o regionální značku pro výrobky BRNĚNSKO originální produkt®.

Certifikace se týká výrobků a nově i ubytovacích / stravovacích služeb a zážitků. Výzva je otevřena bez omezení, žádosti budou vyhodnocovány průběžně při naplnění minimálního počtu 5 žadatelů. Pro certifikaci je potřeba vyplnit dle kategorie jednu z níže uvedených žádostí a zaslat mailem nebo písemně na uvedené adresy. Před podáním lze žádost konzultovat na MAS, osobně nebo mailem: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. nebo na tel. 773 843 770

Značka může být v kategorii výrobku udělena řemeslným výrobkům a uměleckým dílům (např. výrobky ze dřeva, slaměné ozdoby, krajky, šperky, keramika, sklo, papírové obaly, upomínkové předměty, nábytek), potravinám a zemědělským produktům (např. mléko, sýry, maso, vejce, pečivo, obiloviny, ovoce, zelenina, víno, nápoje, med), přírodním produktům (např. lesní plody, léčivé byliny, čaje, extrakty z rostlin pro kosmetické účely, rákos). Dále pak v kategorii zážitků – poskytnutí služby v cestovním ruchu (mimo stravovacích a ubytovacích služeb) nebo tradiční akce. Zážitek je vázán na konkrétní lokalitu, podporuje kulturní a společenské tradice a řemeslné dovednosti. A také v kategorii ubytovacích / stravovacích služeb.

Regionální značka BRNĚNSKO originální produkt® je součástí 30 značek, které po celé republice zviditelňují poctivé produkty a služby či zážitky, které jsou vyráběny a provozovány v návaznosti na dobré tradice, s respektem k přírodě a hrdostí na dané místo či region. Držitelé značky získají možnost prezentace na společném webu, Facebooku a Instagramu, pozvánky na akce v jiných regionech i Praze, nabídku vzdělávání a kontakty na podobně smýšlející producenty a poskytovatele služeb.
Více v sekci Regionální značka

Nadace Partnerství - sázíme budoucnost 6.11.2021

Obec Vohančice, Spolek přátel Vohančice, z.s. a Místní akční skupina Brána Vysočiny, z.s. vás zvou výsadbu stromů v lokalitě K Výrovce. Celkem bude v lokalitě vysazeno 36 stromů. Výsadba proběhne v sobotu 6.11.2021, od 8:00 hod. Sraz je ve Vohančicích, u křížku pod kaštany.

Výsadba je realizována v rámci projektu Dosadba aleje polní cesty k zpřístupnění lesních pozemků.

Tento projekt byl vytvořen díky grantovému programu Nadace Partnerství, individuálním dárcům veřejné sbírky a partnerům iniciativy Sázíme budoucnost.

 Plakát

Facebook